A mai napon, vasárnap délelőtt elindult Natasa Dublinba, és ezzel megkezdődtek a 2018-as Erasmus+ projekt külföldi továbbképzései.
Koren Natasa egy írországi testnevelő tanároknak szóló kurzuson vesz részt, Balázs Ildikó Canterbury-ben egy módszertani kurzusra indul július elején, Hudra Andrea Regensburgban, míg Huszár Veres Katalin Exeterben képzi magát egy módszertani továbbképzésen, végül Majer Tamás egy máltai IKT-s kurzuson szerez szakmai tapasztalatokat, Hegyiné Zámbó Krisztina Máltára utazik egy tanároknak szóló nyelvi és módszertani képzésre és Ráthné Murányi Rita Milánóban vesz részt egy olasz nyelvi és kulturális ismereteket átadó továbbképzésen. E felsorolásból is látszik, hogy milyen változatos helyszíneket és képzéseket választottunk. Azt szeretnénk, ha sok emberrel megoszthatnák az aktuális tapasztalatainkat, benyomásainkat az utazásaink céljául választott országok hagyományairól, a kurzusokról, amelyeken részt veszünk.
Természetesen mindegyikünket átjár egy izgalom és kíváncsiság, hogy vajon milyen lesz a kurzus, a szállás, milyenek lesznek a kollégák a továbbképzésen, mennyire lesz nehéz dolga annak, aki a második idegen nyelvtudását fogja használni. Mindez persze természetes, hiszen minden utazás magában rejti a kalandot és fejlődést, az új ismeretek sokaságát. Mintha valaki egy szikláról fejest ugrana a tenger kékjébe és a felszín alatt rábukkanna egy másik élettérre, amely még mélyebben fekszik. Vajon mennyire tudunk elmerülni a külföldi kultúrákban és mit tudunk majd a felszínre hozni, amelyet hazavihetünk magunkkal? Biztos, hogy csak a töredékét tudjuk megosztani az itt és most érzéseknek, az élményeknek, amelyek akaratlanul is formálják egyéniségünket, véleményünket, a világhoz való hozzáállásunkat. Minden esetre megpróbáljuk közel hozni az olvasóinkhoz az átélt utazások élményeit, mielőtt emlékké válnának és egy kicsit megkopnának.
Hát, akkor horgonyt fel! Kihajózunk a kikötőből.