Progresszió, sokoldalúság és intézményünk modernizációja

DKRMG Erasmus+ 2018

DKRMG Erasmus+ 2018

SOUTHAMPTON - ELSŐ NAPOK

2018. október 08. - Zentai Kati

43296966_2103939302963639_4622448265873326080_n.jpg

Az utazás mindig izgalmas, mindig sok új dolgot rejt...

Így indultam el én is október 7-én Angliába, Southamptonba: "School development and quality management" kurzusra, amelyet iskola vezetőknek tartanak. Kíváncsian várom azt, hogy megismerjem az angol oktatási rendszert, iskolákat lássak, megismerjem más országok oktatását, iskoláit, tapasztalatait. Egymástól sokat lehet tanulni, remélem új ismeretekkel, kapcsolatokkal fogok hazatérni.

Az út hosszú volt, annak ellenére, hogy nem túl messze van Southampton Londontól, hiszen mindössze másfél óra vonattal, de csak bonyolult átszállásokkal lehet Standset repülőtérről oda eljutni. A legkellemesebb dolog az utazásban az volt, hogy találkozhattam Londonban egyik kedves tanítványommal, és jót kávéztunk, teáztunk a vonatom indulásáig. denes_gyuri.jpg

 Southampton fontos kikötőváros Anglia déli részén, a Test és az Itchen folyók torkolata által határolt félszigeten. A név az angol 'south' - azaz dél, valamint az óangol 'hampton' - városka, kis település szavakból tevődik össze. A már a középkorban virágzó várost a az 1665-ös pestisjárvány tépázta meg, és csak a 19. század elején építették újra.

Vendéglátóm délután ötig dolgozott, így miután megérkeztem egy órát sétáltam a városban. Első benyomásom az volt hogy a középkori városfalak mellé felépült egy modern kikötőváros és így a történelem, az óváros egy kissé a háttérbe szorult. Ez az első benyomásom a mai napon egy kicsit megváltozott, de erről később írok... A ház, amelyben lakom "nagyon angol". Két cica, egy házi néni, akinél már lakik egy francia fiatal, aki nyelvtanfolyamon van. A szobám kicsi, de erre a hétre teljesen megfelelő. A vacsora finom, a társaság jó volt.

A mai nap délelőtt már oktatás volt. Vendéglátónk Elli, hosszasan mesélt nekünk az angol oktatási rendszerről. Nagyon érdekes dolgokat tudtam meg:

- igen, egyenruhát hordanak, de minden iskola évben van három egyenruha mentes nap. Ezeken a napokon a tanulók megadott témában öltöznek fel (például regény szereplőknek) és minden tanuló ezen a napon egy fontot fizet jótékonysági célból.

- Amennyiben egy iskolába új kolléga érkezik, egy éven át mentort kap. Amennyiben ebben az évben nem megfelelően dolgozik, ebben az iskolában tovább nem dolgozhat, még elmehet másik iskolába. Azonban, ha a második évben sem felel meg a munkája, tanár többet sehol sem lehet.

- Tanulók az angol iskolában nem buknak meg: if you do not achieve, you automatically move to a higher level, as repetition costs money... Érdekes...

- Az állami iskolákban nincs olyan felszerelés, amit a tanulóknak vinni kell, csak egy tollal kell megjelenni. Gyakori az olyan diák, aki még ezt sem tudja magával vinni.

Hallottam az angol tanárok béréről :), minősítéséről (a mi rendszerünk sokkal megengedőbb!!)

Az előadás után sétáltunk az óvárosban. Itt lakott Jane Austin, természetesen a történelem része a Titanic és jártam a legöregebb pub-ban. A képeket még csatolom, de most vár a vacsora ...

 

en.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://prizma2018.blog.hu/api/trackback/id/tr8814289873

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása